16% Off
In Stock
Compare
SKU: Acer-108 Categories: , Brand:
Description
CPU : Intel® Core™ 3 N355 14th Gen
RAM : 8GB DDR5 (Single Slot) 4800 MHz
HDD : 384GB SSD (128GB+256GB)
Screen : 15.6″  Full HD(1920x 1080) LED IPS
Graphic : Intel® Graphic
Windows 11 Home
Product Specifications
Operating System
Operating System Windows 11 Home
Processor
Processor Intel® Core™ 3 Processor N355, 6M Cache, up to 3.90 GHz, 8 Core™, 8 Threads
Memory
RAM 8GB LDDR5-4800MHz (Single Slot)
Storage 384GB SSD (128GB+256GB) PCIe NVMe M.2
Specs
Graphic Intel® Graphics Shared
Display Screen Size : 15.6"
Display Screen Type : LCD
Display Screen Technology : ComfyView (Matte)
In-plane Switching (IPS) Technology
Touchscreen : No
Screen Resolution : 1920 x 1080
Standard Refresh Rate : 60 Hz